sadowniczy

Drzewa owocowe,krzewy owocowe,byliny,liściaste,sadzonki z grundu

sobota, 2 stycznia 2016

rodzaje kiełków

Bazylia zielona nasiona na kiełki 1g

Pyszne kiełki bazylii o doskonałym, lekko anyżowym smaku. Znakomite do sałatek, kanapek jak również jako dodatek do ciepłych dań. Kiełki bazylii poprawiają trawienie, wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
Są źródłem beta-karotenu, witamin B5, B6, C, E oraz kwasu foliowego. Zawierają również wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas i mangan.

Cykoria nasiona na kiełki 1g

Kiełki cykorii pozwalają uzyskać zdrowe i świeże jedzenie o wysokiej jakości wszystkich niezbędnych składników odżywczych (witaminy, enzymy, minerały), które są łatwo przyswajalne. Wszystko to przy minimalnych nakładach finansowych. Zawierają prowitaminę A, witaminy B1, B2, B12, E, K, minerały, zwłaszcza wapń, magnez, fosfor i żelazo. Kiełki te zawierają wiele pożytecznych enzymów wspomagajacych trawienie i cały układ trawienny. Kiełki są odpowiednie dla dzieci od 1 roku i wspomagają prawidłowy wzrost.

Aby kiełki były najwyższej jakości najlepiej wyhodować je we własnym zakresie. Kiełki to pokarm ożywiony. Muszą być świeżo zebrane prosto z kiełkowego ogródka - kiełkownik, zawierają wtedy najwięcej enzymów, witamin, minerałów. Kiedy włożymy je od razu do lodówki ich siła życia w nich pozostanie, będą one jedynie wolniej dalej rosnąć.


Kiełkownik kiełkowniki naczynie na kiełki

Kiełkownica kiełkowniki naczynie na kiełki25.50 zł cena 
Kod produktu: 23072
Producent: Bio-natura
Sprzedawana przez nas kołkownica wykonana jest z bezbarwnego
polistyrenu (termoplastu).

Posiada ATEST wydany przez: PAŃSTWOWY ZAKŁAD HIGIENY Zakład
Badania Żywności i Przedmiotów Użytku


Elementy naczynia do kiełkowania:
  • pokrywka - gwarantuje stabilny, wilgotny klimat, także podczas wahań temperatury
  • szalki do kiełkowania - trzy duże szalki o średnicy 20 cm; można w nich poddać kiełkowaniu jednocześnie trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion
  • czerwone syfony odpływowe - zapewniają równomierny odpływ wody oraz regulują wilgotność
  • wentylatory - w pokrywie i w poszczególnych szalkach przeznaczonych do procesów kiełkowania umieszczono po trzy wentylatory; służą one do odprowadzenia gazów i tlenu
  • zbiornik wody - po nawodnieniu nadmiar wody gromadzi się w zbiorniku (idealna woda do podlewania kwiatów)
  • instrukcja obsługi oraz zastosowanie
Zalety kiełków roślinnych:
  • dzięki dużej zawartości białka roślinnego wpływają na odbudowę komórek i tkanek
  • obniżają poziom cholesterolu we krwi
  • utrzymują w zdrowiu serce, nerwy, skórę, krew i mózg
  • chronią organizm przed anemią
  • zapobiegają i leczą przeziębienia
  • dzięki zasobności w potas nie dopuszczają do zwiotczenia mięśni, a nawet je ujędrniają
  • usuwają dolegliwości układu pokarmowego
  • regenerują organizm, zwiększają jego odporność
  • przypisuje się im właściwości odmładzające
  • działają korzystnie na włosy, zatrzymują łysienie, pobudzają produkcję w cebulkach włosowych
  • są doskonałe przy wszelkich kuracjach
  • odchudzają i odmładzają
Świeże kiełki zbóż, roślin strączkowych i warzyw mają wyjątkową wartość odżywczą. Bogate są w najcenniejsze dla zdrowia składniki: witaminy A, B, C, E i H. Zawierają duże ilości wapnia, żelaza, siarki, magnezu, potasu oraz biotynę, cynk, selen, a także mikroelementy - lit, chrom. Stanowią znakomity dodatek do kanapek, sałatek oraz zup. 











Nasiona na kiełki

Kiełki są wygodnym sposobem na świeże warzywa do sałatek lub kanapek w każdym sezonie. Kiełki bogate są w najcenniejsze dla zdrowia składniki: witaminy A,B,C, E, H. Zawierają duże ilości wapnia, żelaza, siarki, magnezu, potasu oraz biotynę, cynk, selen jak również mikroelementy – lit, chrom. Kiełki są motorem napędowym odżywiania, o najwyższej ilości witamin, minerałów i enzymów w porównaniu do jakiejkolwiek żywności w przeliczeniu na jednostkę kalorii. W czasie kiełkowania zgromadzone w nasionach składniki odżywcze pod wpływem wilgoci, temperatury, a przede wszystkim enzymów ulegają przemianom w związkiłatwo przyswajalne przez organizm. Np. Sok trawy pszenicznej jest alternatywą do hemoglobiny i dlatego jest fenomenem - oczyszcza krew i odtruwa wątrobę. Ponadto kiełki mają tę przewagę nad dojrzałymi warzywami, że nie mają czasu na wchłonięcie metali ciężkich, co np. sałaty bardzo chętnie czynią.
Jeśli często jemy kiełki, warto uprawiać je w domu. Sporą plantację można założyć w specjalnym piętrowym naczyniu, tzw. Kiełkownicy. Musimy pamiętać tylko o tym, aby płukać kiełkujące nasiona min. 1 razy dziennie.
Nasiona na kiełki

Kiełki pomagają walczyć z nadwagą oraz wpływają na właściwą sylwetkę ciała. Są lekkostrawne, dobrze przyswajane przez ludzki organizm, niskokaloryczne i po prostu zdrowe. Zawarte w nich flawonoidy pobudzają w wątrobie wydzielanie żółci niezbędnej do sprawnego trawienia. Występujący w nasionach potas zwiększa wydolność organizmu i podnosi skuteczność przy ćwiczeniach fizycznych.


Aby kiełki były najwyższej jakości najlepiej wyhodować je we własnym zakresie. Kiełki to pokarm ożywiony. Muszą być świeżo zebrane prosto z kiełkowego ogródka, zawierają wtedy najwięcej enzymów, witamin, minerałów. Kiedy włożymy je od razu do lodówki ich siła życia w nich pozostanie, będą one jedynie wolniej dalej rosnąć - czytaj dalej...

Kulinarny przykład na pyszne kiełkowe danie.

Pyszna sałatka z pieczonym indykiem i kiełkami rzodkiewki oraz słonecznika


Składniki:
-pół główki sałaty lodowej,
- pół marchewki,
- 3-4 łyżki kukurydzy z puszki,
- trochę pieczonego indyka
(może być z obiadu z poprzedniego dnia),
- kiełki słonecznika,
- kiełki rzodkiewki,
Nasiona na kiełki


Sos: 
-  1 łyżka octu jabłkowego,
- 2 łyżki oliwy z oliwek,
- 2 łyżki „sosiku” spod pieczonego indyka,
- 1 łyżka musztardy francuskiej,
- szczypta cukru,
- sól i pieprz do smaku


Sposób wykonania:

Sałatę umyć, osuszyć, porwać na kawałeczki. Marchewkę obrać i pokroić w zapałkę. Mięso pokroić na nieduże kawałki. Ułożyć warstwami: sałata, marchewka, kukurydza, indyk, kiełki. 
Składniki sosu wymieszać razem i polać nim sałatkę.